KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13834107
nr 1383 4107
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 47. Olja på duk, 64x90cm, yttermått inklusive ram: 78x104cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
måndag 8 mars 2021
kl 19:35:00